Dogecoin (DOGE)

Dogecoin je kryptoměna založená na Litecoinu a původně to byla pouze recese a zábava. V jejím logu vystupuje pes plemene Shiba Inu. Tato měna byla představena 8. prosince 2013. Na rozdíl od ostatních měn má Dogecoin mnohem rychlejší plán své produkce -
1. února 2014 bylo zatím vytěženo 40 578 746 592 mincí Dogecoin. Poté se předpokládá nárůst o pouhých 5,2 miliardy za rok. Zatímco komerčních aplikací je poskrovnu, Dogecoiny jsou často využívány jako forma „spropitného“ pro autory zajímavého obsahu. Měna Dogecoin je spojována s mottem „To the Moon!“.

Dogecoin byl vytvořen programátorem a bývalým inženýrem IBM Billem Markusem z Oregonu. Jeho kamarád, Jackson Palmer, v té době pracoval v marketingovém oddělení společnosti Adobe Systems v Austrálii. Společně se rozhodli zakoupit doménu dogecoin.com, krátce po naprogramování první peněženky Markusem web spustili. Novou měnu založili na již stávající měně - Litecoinu. Dogecoin tedy také využívá algoritmus Scrypt. Ten, alespoň prozatím, znemožňuje zvýhodnění při těžbě pro majitele určitého specializovaného hardware. Typická těžba mincí probíhá výpočtem s použitím grafické karty či procesoru. Nultý Dogecoin se datuje k 6. prosinci 2013, nárůst je od té doby ve světě kryptoměn nevídaný.

Kde si můžu DOGE vydělat?

Free Dogecoin (DOGE) Faucet

Vývoj ceny DOGE - 24 hodin

       Další tipy na DOGE zdarma

 

 

Vytvořeno pomocí Mozello - nejsnadnějšího nástroje na tworbu webů na světě.
 .